Şeffaf PVC Perde

şeffaf pvc perde

Şeffaf PVC perde dünyada standart olarak kapılarda en yaygın şekilde kullanılan PVC şerit perde çeşididir. Şeffaf PVC perde çeşitleri geniş kullanım alanlarına bağlı olarak büyük talep gördüğünden üretimi de yüksek miktarlarda gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle şeffaf PVC perde en çok satılan PVC perde olarak kabul edilir.

Şeffaf PVC perde modellerinin sık kullanımının altında yatan en önemli neden iş kazalarının önlenmesine yönelik olarak alınan önlemlerin dünya genelinde giderek daha fazla önem kazanmasıdır. Ülkemiz de bağlı bulunduğu uluslararası organizasyonlar ve Avrupa Birliği uyum şartları gereği son yıllarda iş güvenliği alanındaki standartlarını yükseltmekte ve bu yüksek standardın korunması konusunda titiz bir tavır sergilemektedir.

Şeffaf PVC Perde Nedir?

PVC malzeme kullanılarak üretimi gerçekleştirilen kapı perdesi modellerine şeffaf PVC perde adı verilir. Farklı sektörlerde faaliyet göstermekte olan işletmelerde güvenliğin sağlanması için sık kullanılan ürünlerden biri olan şeffaf PVC perde hem iş hem işçi güvenliğinin sağlanmasında önemli bir role sahiptir. Şeffaf PVC perde kullanımı işletmelere güvenliği ve konforu en üst noktalara taşıma konusunda önemli bir kolaylık sağlar.

Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği olarak da bilinen İSG standartlarının sağlanması amacıyla motorlu araç ve/veya iş makinesi geçişlerinin yapıldığı işletme ve tesislerde şeffaf PVC perde modelleri güvenlik, ses ve ısı izolasyonunu sağlamak için kullanılır.

Şeffaf PVC Perde Ne İşe Yarar?

İş kazaları ne yazık ki farklı iş süreçlerine tanıklık eden endüstriyel işletmelerde işçilerin sağlığını ve can güvenliğini tehlikeye atan en önemli nedendir. Gerekli önlemler alınmadığı takdirde iş kazaları çok ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalınmasına neden olur. Özellikle iş makinelerinin ve/veya motorlu araçların kullanıldığı işletme ve tesislerde şeffaf PVC perde modelleri kullanılarak söz konusu araçları kullanan operatörlerin görüşlerinin kısıtlanmasına neden olan etkenler ortadan kaldırılır. Böylece ciddi yaralanma ve ölüme neden olabilecek iş kazalarının yaşanması riski minimize edilir.

Ayrıca şeffaf PVC perde modellerini kullanmak farklı sektörlerdeki işletmelerde ısı izolasyonunu en verimli şekilde sağlamanın garantili yoludur. Bunun nedeni şeffaf PVC perde modellerinin hem sıcak hem soğuk hava şartlarına karşı üst düzey dayanıklılık sağlayacak şekilde üretilmesidir. Bu özelliği nedeniyle şeffaf PVC perde modelleri ısı izolasyonunu sağlamak için işletmelerdeki kapı giriş ve çıkış noktalarında ağırlıklı olarak kullanılır.

Şeffaf PVC Perde Kullanım Alanları Nelerdir?

Şeffaf PVC perde modelleri fonksiyonel ve optimum fayda sağlayan ürünlerden biri olarak ön plana çıkar. Pek çok farklı alanda ve farklı amaçlarla kullanılabilen şeffaf PVC perde modellerinin öncelikli kullanım alanı büyük iş makineleri, forklift ve vinç başta olmak üzere her tür motorlu araç geçişinin söz konusu olduğu alanlardır.

Fabrikaların personel giriş çıkış alanlarında, iç ya da dış kapılarında, boyahane kapılarında, mutfak kapılarında, gıda işletmelerinde ve birçok farklı alanda ihtiyaca yönelik şeffaf PVC perde modelleri kullanımı tercih edilebilir.

Şeffaf PVC perde çeşitleri kullanılarak çalışma ortamları duman, kötü koku, toz ve uçan haşerelerden korunarak daha konforlu bir hale getirilir. Bölmelerle ayrılması veya izole edilmesi gerekliliği bulunan her tür mekânda şeffaf PVC perde modelleri kullanılarak ekonomik ve optimum fayda sağlayan çözümlere erişilebilir.

Saran Perde Farkıyla Şeffaf PVC Perde

Uzun yıllardır faaliyet göstermekte olduğu sektörüne kalitesi, vizyonu, kullandığı üst düzey teknoloji ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla damgasını vuran Saran Perde geniş çeşitliliğe sahip ürünleri ile farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler sunar. Yüksek kaliteyi en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştırmaya odaklanan Saran Perde ürünleri sayesinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin ve tesislerinde optimum fayda sağlaması mümkün olmaktadır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 • Her yıl iş kazaları sebebi ile ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan pek çok kaza yaşanmaktadır. Bu nedenle kirlenen şeffaf PVC Perdeler düzenli olarak temizlenmeli fakat eskiyip solan parçaları yenileri ile değiştirilmelidir.
 • İş makinesi operatörlerine, gerekli iş güvenliği eğitimleri verilmeli ve araçla şeffaf pvc perdenin içinden geçiş esnasında hızlarını belirli bir miktarda düşürmeleri gerekmektedir.
 • Kontrolsüz ve hızlı geçişler ürüne zarar verebilir.
 • Kullanım talimatları hazırlanarak ürünün yakınlarına asılmalıdır.
 • Eğer bir iş güvenliği uzmanınız yoksa veya bu konuda profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa şirketimizden yardım talep edebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şeffaf PVC Perdeler aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet
 • (İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)
 • UV Dayanımı: Evet
 • (Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır ve güneşte sararmaz)
 • Sökülüp Takıla bilirlik: Evet
 • (İstenildiğinde sökülmesini ve daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılmasını sağlar. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)
 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel
 • (Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)
 • Renkler: Şeffaf – Tam Saydam

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 50-3000cm
 • Yükseklik: 100-1000cm
 • (Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiştir. Gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)
 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)
 • (Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır. Gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)