Restoran Perdesi – Lokanta ve Restoranlar İçin Perdeler

restoran ve lokantalar icin pvc perde 1

Restoran perdesi yeme içme sektöründe faaliyet gösteren işletmeler başta olmak üzere pek çok farklı işletmede üst düzey hijyen sağlanması ve yerine getirilmemesi halinde birtakım yaptırımlarla karşılaşılması söz konusu olan sektörel standartlara uyulması noktasında çok önemli bir üründür.

Restoran perdeleri işletmelerde görüntü ve koku kirliliğinin ortadan kaldırılması kadar hijyenin sağlanmasında da önemli bir rol üstlenir. Restoran perdesi modelleri sahip oldukları özellikler gereği restoranların giriş ve çıkışlarında, tuvalet bölümlerinin diğer alanlardan ayrılmasında ve havalandırma pencerelerinde sıklıkla kullanılır.

Restoran Perdesi Nedir?

Restoran perdesi hem yeme içme sektöründe faaliyet gösteren hem de yerinde yemek hizmeti sağlayan iş yerlerinin tümünde kullanılan ve son derece önemli faydaları bulunan bir perde sistemidir.

İşlevselliği ve sağladığı fayda nedeniyle restoran perdesi gerek en lüks restoranlarda gerek esnaf lokantalarında diğer bir deyişle farklı konseptlerde ve farklı ölçeklerde işletmelerde kullanılmaktadır.

Restoran Perdesi Ne İşe Yarar?

Restoran perdesi kullanmak; restoran, cafe, lokanta gibi işletmelerde yemek yiyen müşterilerin rahatsız olmasına neden olabilecek sinek, uçan böcek ya da toz gibi maddelere karşı son derece etkili bir çözümdür.

Restoran perdesi kullanan işletmeler belirli standartlara uyulması zorunluluğu bulunan restoran denetimi sürecinde önemli avantajlar sağlarlar. Faaliyet gösterdikleri sektörde sağlamaları gereken standartlara bağlı olarak alma hakkı kazanabilecekleri sertifikalara çok daha sorunsuz bir şekilde sahip olabilirler.

Ayrıca sağladıkları yüksek standartlar ve hijyenik ortam sayesinde müşterileri tarafından da beğenilen ve yeniden gelmek istenilen bir işletme haline gelirler. Bunun sonucunda işletmelerinin imajı ve kazancı konusunda da önemli düzeyde fayda sağlamayı başarırlar.

Restoran Perdesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Restoran perdesi modelleri son derece fonksiyonel ve geniş kullanım alanına sahip ürünlerdir. Restoran perdesi kullanım alanları arasında; restoranlar, cafe ve bistrolar, catering firmaları, lokantalar ve düğün salonları ilk sıralarda yer alır.

Restoran perdesinin, restoranların içerisindeki birçok farklı bölümde ve kapılarda kullanılması tercih edilebilir. Bu sayede dekoratif bir görünüm elde etmek mümkündür.

Restoran perdelerinin en çok kullanıldığı alanların başında restoran müşterilerinin yemek yediği bölüm ile tuvaletlerin bulunduğu bölümün arası gelir. Bu sayede tuvalet giriş noktalarında gerek koku gerek görüntü açısından oluşabilecek sorunların giderilmesi mümkün olabilir.

Saran Perde Farkıyla Restoran Perdesi

Son teknoloji ürünü kaliteli ve yenilikçi ürünleri ile sektörüne yön veren isimlerden Saran Perde’nin en çok ilgi gören ürünlerinden biri restoran perdesidir. Gıda sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmelerde kullanımına sık rastlanan restoran perdesi küçük lokantalarda da büyük ölçekli zincir restoranlarda da en gerekli donanımların başında gelir.

İşletmelerin içerisindeki farklı bölümlerde kullanıma uygun restoran perdeleri seçilirken doğru yerlerde doğru modellerin tercih edilmesi gerekliliği göz ardı edilmemelidir. Saran Perde’nin geniş ürün yelpazesi içinden ihtiyaçlarınıza en uygun ürünleri seçmek için markanın uzman ekibinden yardım alabilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ürünlerimizin Teknik Özellikleri

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet
 • (İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)
 • UV Dayanımı: Evet
 • (Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)
 • Askı Sistemi: Evet, Geçmeli Askı Sistemli
 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Hayır
 • Renkler: Şeffaf ve Muhtelif Renklerde

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm
 • (Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)
 • Ağırlık: 10-350kg (+/-2kg)
 • (Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)

Aşağıdaki ürün görsellerinin üzerine tıklayarak büyütebilir ve daha yakından inceleyebilirsiniz.