Kasap Perdesi

kasap perdesi 2a

Kasap perdesi et ve tavuk ürünlerinin doğru ısılarda ve uygun hijyen ortamlarında saklanması için kullanımı zorunlu olan ürünlerdir. Depolama ve günlük kullanım alanlarında ürünlerin raf ömrünün kısalmasını engelleyen kasap perdesi modelleri üretim ve işleme alanlarında da ısı kaybını önleyerek daha hijyenik bir ortama kavuşma imkânı sağlar.

Saran Perde kasap perdesi üretimini gıdaya uygun özelliklerde Avrupa menşeili PVC ham maddeler kullanarak gerçekleştirir. Yüksek kalitede ham maddeler kullanılarak ve son teknolojilerle üretilen kaliteli kasap perdesi modelleri güvenli bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanılabilirler.

Kasap Perdesi Nedir?

Kasap dükkanlarında bulunan et ve tavuk depolarının ısı izolasyonunun sağlanması amacıyla kullanılan perde sistemi kasap perdesi olarak adlandırılır. Kasap perdesi yüksek ısı izolasyonunu ekonomik fiyatlarla karşılama avantajı sağlar.

Kasap dükkanlarındaki donuk ürün alanları ile günlük et ve tavuk ürünlerinin saklandığı alanlarda bulunan soğutucu sistemleri farklı ısılarda çalışırlar. Bu nedenle ilgili alanlarda kullanılacak kasap perdesi seçimi yapılırken söz konusu ısı farkı mutlaka göz önünde bulundurulmalı, doğru alanda doğru ürün kullanımı gerçekleştirilmelidir.

Donmuş et ve tavuk ürünlerinin saklandığı depo kapılarında kullanılan kasap perdesi çeşitleri düşük ısıya maruz kalmaları halinde zarar görmeyecek özeliklere sahip olmalıdır.

Diğer yandan gerekli hijyenin sağlanması ve ürünün uzun ömürlü kullanılabilmesi için kasap perdesi düzenli olarak temizlenmelidir. Bunun için kirlenen kasap perdelerinin yıkanması ve gerektiği şekilde temizlenmesi ihmal edilmemelidir.

Kasap Perdesi Ne İşe Yarar?

Kasap perdesi kullanmak pek çok farklı avantajı da beraberinde getirir. Küresel ısınma dolayısıyla yaşanan mevsim sıcaklıklarındaki yükselmeler, sağlık nedeniyle soğuk ortamda saklanması zorunlu olan et ve tavuk ürünlerinin depolama ömrünü kısaltan etkenler arasında yer almaktadır.

Her tür et ve tavuk ürününün, soğuk zincir bozulmaksızın tamamen taze bir şekilde kasap dükkanına girmesi ve son kullanıcıya ulaşana kadar da aynı tazeliğinin korunması zorunlu bir durum olarak kabul edilir. Bunu sağlamak için temel koşul her tür et ve tavuk ürününün en uygun şartlarda depolanmasının ve işlenmesini sağlanmasıdır.

Et ve tavuk ürünlerinin uygun şartlarda depolanmaması halinde bu ürünlerin zamanından önce bozulması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılması söz konusu olabilir. Bu durumun önlenmesinde en etkili faktörlerden biri kasap perdesi kullanılmasıdır.

Kasap perdesi kullanmak kasaphane ortamında ısı izolasyonunun sağlanmasına ek olarak ortam hijyeninin en üst noktaya taşınması noktasında da önemli bir görev üstlenir.

Kasap Perdesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Kasap dükkanlarında insan sağlığı açısından son derece önemli gıda maddeleri bulunur. Bu konuda gereken hijyen ve sağlık standartlarının sağlanması için günlük ürünlerin saklandığı depoların kapılarında standart kasap perdesi ile donmuş et ve tavuk ürünlerinin saklandığı depoların kapılarında soğuğa dayanıklılık özelliklerine sahip kasap perdesi modelleri kullanılmalıdır. Kasaphanelerde et ve tavuk ürünlerinin işlendiği alanların girişlerinde de kasap perdesi çeşitleri kullanımı önerilir.

Kasap perdesi çeşitleri kasaplarda yer alan soğutulmuş alanların izole edilmesi amacıyla kullanılırlar. Kasaphane üretim ve işleme alanlarına ek olarak kasap depolarının kapılarında da kasap perdesi kullanımına sıklıkla rastlanır.

Saran Perde Farkıyla Kasap Perdesi

Saran Perde farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik etkili çözümler içeren geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Saran Perde ürün kategorisindeki en çok ilgi gören ürünlerden biri olan kasap perdesinin kullanımı son yıllarda hızlı bir artış sergilemektedir. Kalitesi ve ekonomik fiyatları ile dikkat çeken Saran Perde kasap perdesi modelleri her geçen gün daha fazla kasap dükkanında kullanılmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kasap Perdelerimiz aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet

(İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)

 • UV Dayanımı: Evet

(Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)

 • Askı Sistemi: Evet, Özel Geçmeli Askı Sistemli

(Tüm sistemlerimizde Kancalı Takmatik Askı Sistemi standarttır)

 • Sökülüp Takıla bilirlik: Evet

(İstenildiğinde sökülerek daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılabilir. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)

 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel

(Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)

 • Renkler: Şeffaf ve Muhtelif Renklerde

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm

(Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)

 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)

(Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)

 

KULLANIM ALANLARI

 • Kasaplarda bulunan soğutulmuş alanların izole edilmesinde kullanılır.
 • Kasaphane üretim ve işleme alanlarında kullanılır.
 • Kasap depolarının kapılarında kullanılır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 • Kasap dükkanlarında bulunan donuk ürün alanları ile günlük et ve tavuk saklanan alanların soğutucu sistemleri farklı ısılarda çalışmaktadır. Bu ısı farkı doğru kasap perdesinin doğru yerde kullanılması zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır.
 • Donmuş et ve tavuk ürünlerinin saklandığı depoların kapılarında düşük ısıya maruz kaldığında zarar görmeyecek özellikte kasap perdesi kullanılması gerekmektedir.
 • Kasap Perdelerinin düzenli olarak temizlenmesi, uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Kirlenen kasap perdeleri yıkanarak mutlaka temizlenmelidir.