Şeffaf Kapı Perdesi

seffaf kapi perdesi

PVC malzeme kullanılarak üretilen şeffaf kapı perdesi modelleri farklı sektörlerdeki işletmelerde güvenliğin sağlanması amacıyla sıklıkla tercih edilen bir ürün olma özelliği taşır. İş ve işçi güvenliğinin sağlanmasında önemli bir rol oynayan şeffaf kapı perdesi kullanımı sayesinde işletmelerde güvenlik kadar konfor da üst noktalara taşınabilmektedir.

Şeffaf Kapı Perdesi Nedir?

Şeffaf kapı perdesi Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği kısaca İSG standartlarının sağlanabilmesi için motorlu araç ve/veya iş makinesi geçişlerinin yapılmakta olduğu işletmelerde ve tesislerde hem güvenliğin hem ısı ve ses izolasyonunun elde edilebilmesi amacıyla kullanılır. Şeffaf kapı perdesi modellerinin temel kullanım amaçlarından biri ısı izolasyonunun en verimli şekilde sağlanmasıdır. Bunun elde edilebilmesi için şeffaf kapı perdesi modelleri sıcak ve soğuk hava şartlarına karşı üst düzey dayanıklılık sergileyecek şekilde üretilir.

Şeffaf Kapı Perdesi Ne İşe Yarar?

Farklı iş süreçlerinin yaşandığı pek çok endüstriyel işletmede işçilerin sağlığını ve can güvenliğini tehlikeye atan, son derece ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalınmasına neden olan iş kazaları yaşanması riski bulunmaktadır.

İş makinelerinin ve/veya motorlu araçların kullanımının söz konusu olduğu işletmelerde ve tesislerde şeffaf kapı perdesi modellerinin kullanılması iş makinelerinin ve/veya motorlu araçların operatörlerinin görüşlerinin kısıtlanmasını, buna bağlı olarak ciddi yaralanmalara ve ölümlere neden olabilecek iş kazalarının yaşanmasını önlemeye katkıda bulunmaktadır.

Şeffaf kapı perdesi modelleri hem dayanıklılık hem kullanım kolaylığı açısından ön plana çıkmaktadır. Sağladığı pek çok avantajın yanı sıra iç ve dış mekanlarda görüşün artırılması için şeffaf kapı perdesi modelleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Şeffaf kapı perdesi modelleri arka kısımların görünmesine imkân veren yapıları nedeniyle yüksek endüstriyel standartların sağlanması için önemli unsurlardan biri haline gelmiştir. Etkili yalıtım özelliğine sahip olan şeffaf kapı perdesi modelleri aynı zamanda alev beslemez yapılarıyla da sundukları güvenliği artırmaktadır. Her tür kapı sistemine montajı kolayca gerçekleştirilebilen şeffaf kapı perdesi çeşitleri sayesinde işletmelerdeki çalışma şartlarının çok daha konforlu bir hale getirilmesi mümkün olmaktadır.

Şeffaf Kapı Perdesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Fonksiyonel ve optimum fayda sağlayan bir ürün olan şeffaf kapı perdesi birçok farklı alanda ve amaçla kullanılabilir. Büyük iş makineleri, vinç, forklift ve her tür motorlu araç geçişinin söz konusu olduğu alanlarda kullanılabilen şeffaf kapı perdeleri yalnızca iş sağlığı ve güvenliği konusunda fayda sağlamakla kalmaz.

Buna ek olarak ısı izolasyonunun sağlanması için kapı giriş ve çıkış noktalarında da tercih edilebilir. Ayrıca fabrikaların iç ya da dış kapılarında, personel giriş çıkış alanlarında, mutfak kapılarında, boyahane kapılarında, gıda işletmelerinde ve pek çok farklı alanda şeffaf kapı perdesi çeşitleri kullanılabilir.

Çalışma ortamlarının duman, toz, kötü koku ve uçan haşerelerden korunması bu sayede çalışanlarının daha konforlu bir ortamda çalışmasının sağlanması için şeffaf kapı perdesi modellerinden faydalanılabilir. Şeffaf kapı perdesi modellerinin enerji tasarrufu konusunda sergilediği performans ile ihtiyaç duyulan her tür ortamda konforlu ve kolay kullanım imkânı sağlar.

Şeffaf kapı perdesi çeşitleri bölmelerin ayrılması ya da izole edilmesi gereksinimi duyulan her tür mekânda kullanılabilen bir üründür. İşletmeler şeffaf kapı perdesi kullanımını tercih ettikleri takdirde uygun fiyatları sayesinde ekonomik açıdan da tasarruf ederler.

Saran Perde Farkıyla Şeffaf Kapı Perdesi

Saran Perde kaliteli ham maddelerden üretilen ve farklı ihtiyaçları karşılayacak özellikteki geniş ürün yelpazesi ile sektörünün lider ismidir. Uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanan ve üretilen Saran Perde ürünleri farklı sektörlerdeki işletmeler ve tesislerde optimum fayda elde edilmesi amacıyla tercih edilmektedir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 • İş makinesi operatörlerinin, araçla geçiş esnasında hızlarını belirli bir miktarda düşürmeleri gerekmektedir. Kontrolsüz ve hızlı geçişler ürüne zarar verebilir.
 • Kullanım talimatları hazırlanarak ürünün yakınlarına asılmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şeffaf Kapı Perdeleri aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet
 • (İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)
 • UV Dayanımı: Evet
 • (Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)
 • Sökülüp Takılabilirlik: Evet
 • (İstenildiğinde sökülerek daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılabilir. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)
 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel
 • (Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)
 • Renkler: Şeffaf

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm
 • (Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)
 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)
 • (Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)