PVC Kapı Perdesi

PVC Kapı Perdesi

PVC kapı perdesi; ısı, toz, ses ve haşerelerle ilgili izolasyon gerektiren çeşitli alanlarda ve durumlarda kullanılabilir. Önemli olan uygun alanlar için en uygun PVC kapı perdesi modellerinin seçilmesidir. Saran Perde’nin alanında uzman ve deneyimli personeli işletmelerin en doğru seçimleri yapması konusunda kritik bir görev üstlenmektedir. Uzun süreli kullanıma uygun ve ekonomik bir çözüm olan PVC kapı perdesi modelleri ihtiyaç duyulan her alanda konforlu bir kullanım imkânı sunar.

PVC Kapı Perdesi Nedir?

Ekstrüzyon tekniği ile elde edilen yumuşak, renkli gibi çeşitli PVC türleri kullanılarak üretilen perde sistemlerine PVC kapı perdesi adı verilir. PVC kapı perdesi dünya üzerinde farklı sektörlerdeki iş yerlerinde ve tesislerde yalıtım amacıyla en çok kullanılan perde çeşidi olma özelliğine sahiptir. PVC kapı perdesi pek çok farklı amaçla ve pek çok farklı alanda kullanılmak üzere çeşitli modellerde üretilir.

PVC kapı perdesi modellerinin en önemli özelliği ısı yalıtım katsayılarının son derece düşük olması şeklinde tanımlanabilir. Böylece içlerinden ısı geçişi düşük olur ve ısı yalıtımına gerek duyulan alanlarda konforlu bir kullanım imkânı sağlarlar. Gün ışığının içeriye girmesini sağladığı ve arkasını net bir şekilde görme imkânı verdiği için saydam PVC kapı perdesi çeşitleri iş yerlerinde yoğun olarak tercih edilirler.

PVC Kapı Perdesi Ne İşe Yarar?

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan PVC perde çeşitlerinden biri olan PVC kapı perdeleri özellikle organize sanayi bölgelerinde üretim yapan fabrikalarda, ısı yalıtımının sağlanması amacıyla sıklıkla kullanılır.

Uluslararası standartları yerine getirme zorunluluğu olan işletmeler belirli aralıklarla belirli denetimlere tabi tutulurlar. Bu denetimler sırasında işletmelerin önceden saptanmış hijyen standartlarını sağlamaları koşulu aranır. PVC kapı perdesi modelleri işyerinde hijyenin ve sağlıklı bir ortamın sağlanması noktasında son derece önemli bir rol üstlenirler.

İş yerinde hijyen ve ısı yalıtım sorunu yaşayan işletmeler PVC kapı perdesi ile aradıkları çözüme en uygun fiyatlarla ve en yüksek faydayı sağlayacak şekilde erişebilirler. Temel olarak dünya standartlarında üretim yapmayı hedefleyen her işletme, herhangi bir denetim süreciyle karşı karşıya kalmasa dahi PVC kapı perdesi modellerini kullanmalıdırlar. Çünkü PVC kapı perdesi modellerinin kullanım alanları da işletmeye ve üretim sürecine sağlayacağı fayda da çok çeşitlidir.

PVC Kapı Perdesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Saran Perde ürün yelpazesinde iki farklı tarzda ve kullanım şeklinde ürün tipi vardır. Bunlardan ilki ağır sanayi tipi PVC kapı perdeleri diğeri ise daha hafif işlerde kullanılan PVC kapı perdeleridir.

Ağır sanayi tipi PVC kapı perdeleri genellikle lojistik tesislerde ve depolama alanlarında büyük araç geçişi olan alanlarda kullanılan, dayanıklı ve kolay deforme olmayacak ürünlerdir. Bu özellikleri sayesinde daha uzun ömürlü olarak kullanılabilirler.

Hafif işler için kullanılan PVC kapı perdeleri genellikle gıda üretimi ya da soğuk oda kapıları gibi nispeten daha küçük alanlarda kullanılma amacıyla üretilirler.

Büyük tesislerin dış kapılarında özellikle ısı yalıtımı için ideal bir seçenek olduğundan PVC kapı perdesi modellerine gösterilen ilgi büyüktür. İş yerlerinin içinde bulunan nispeten daha küçük kapılar da PVC kapı perdesi kullanım alanları arasında yer alır. PVC kapı perdesi modellerinin kullanılması mevcut kapıların sürekli açılıp kapanmasıyla kollarının ve menteşelerinin arızalanması gibi sorunlarında da ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu nedenle pek çok işletme mevcut kapılarının yerine PVC kapı perdesi takmayı tercih eder.

Saran Perde Farkıyla PVC Kapı Perdesi

Saran Perde, PVC üretim tekniğinde kullanılan gelişmiş teknolojiler sayesinde ortaya çıkan mükemmel PVC ekstrüzyon sistemlerinden yararlanmaktadır. Ekstrüzyon tekniği, granül halindeki PVC ham maddelerin eritilmesi, istenilen boyut ve özelliklerde çekilmesi amacıyla kullanılır. 12 yıldır PVC kapı perdesi modellerini üreten Saran Perde aynı zamanda Türkiye genelinde ürünlerin satışı ve montajı süreçlerini de hızlı ve kaliteli hizmetiyle yürütmektedir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 • İş makinesi operatörlerinin, araçla geçiş esnasında hızlarını belirli bir miktarda düşürmeleri gerekmektedir. Kontrolsüz ve hızlı geçişler ürüne zarar verebilir.
 • Kullanım talimatları hazırlanarak ürünün yakınlarına asılmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

PVC Kapı Perdeleri aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet
 • (İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)
 • UV Dayanımı: Evet
 • (Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)
 • Sökülüp Takılabilirlik: Evet
 • (İstenildiğinde sökülerek daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılabilir. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)
 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel
 • (Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)
 • Renkler: Şeffaf

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm
 • (Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)
 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)
 • (Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)