Mıknatıslı Pvc Perde – Mıknatıslı PVC Perde Nedir?

miknatisli pvc perde 2 1

Temelde standart PVC şerit perdeler ile aynı özelliklere sahip olan mıknatıslı PVC perde çeşitlerinin kullanımı son yıllarda büyük bir artış gösterme eğilimindedir. Mıknatıslı PVC perde modelleri de diğer PVC perde sistemleri gibi kapının bina içerisine bakan tarafına montajlanarak kullanıldığında optimum fayda sağlanması mümkündür.

İnsan hayatı ve araç güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için güncel İş Güvenliği Standartları doğrultusunda tam şeffaf mıknatıslı PVC perde kullanılması gereklidir. Mıknatıslı PVC perde sistemlerinin içerisinden forklift ya da benzer özelliklerde bir araç geçmeden önce perdenin açılması çok önemlidir. Aksi takdirde yani kapalı konumdayken araç geçişi yapılmaya çalışılması halinde mıknatısların zarar görmesi riski bulunmaktadır.

Mıknatıslı PVC Perde Nedir?

Mıknatıslı PVC perde sistemleri, normal PVC şerit perde sistemlerinden farklı bir yapıdadır. Mıknatıslı PVC perdelerin üretimi, şeritlerin kenarlarında yer alan mıknatısların yardımıyla içinden geçildikten sonra kendi kendine kapacak şekilde tasarlanarak gerçekleştirilmiştir.

Bu yapı sayesinde mıknatıslı PVC perde sistemlerindeki PVC şeritlerin sallanması ve aralarının açılması önlenir. Ayrıca mıknatısın birleştirici özelliğinden dolayı PVC perdelerin birbirlerinin üzerine binme payı verilmesi gerekliliği ortadan kalkar. Bu durum aynı zamanda izolasyon katsayılarının çok yüksek olmasının nedenleri arasında da sayılabilir.

Mıknatıslı PVC perde DIDP yani esnek PVC-Polivinil Klorür olarak bilinen bir ham maddeden üretilir. -5 ila +85 derece kullanım alanı sıcaklık değerinde kullanıma uygun bir üründür. Yuvarlatılmış kenarları bulunduğundan içinden geçiş sırasında zarar vermesi söz konusu değildir. Ultraviyole ışınlarına dayanıklı bir yapıda olduğundan güneşin etkisiyle sararmaz.

Mıknatıslı PVC Perde Ne İşe Yarar?

Yaya olarak insan geçişinin söz konusu olduğu alanlarda konfor ve kolaylıkla eş anlamlı olan mıknatıslı PVC perde çeşitleri bunun yanı sıra araç ve makine geçişinin söz konusu olduğu alanlarda kullanılmak üzere; kullanım sırasında yana kayar ve akordiyon şeklinde yana toplanır özelliğe sahip sistemler olarak da üretilebilir.

Mıknatıslı PVC perde sistemleri sürekli olarak açık bırakılması gereken büyük kapılarda kullanıldığı durumlarda rüzgâra karşı yüksek mukavemetleriyle dikkat çekerler. Ayrıca yapılarındaki mıknatıslar yüksek izolasyonu garantileyen unsurlar haline gelirler.

Mıknatıslı PVC perde çeşitleri belirli aralıklarda diğer bir deyişle ayda bir kez ya da kirlendikçe sabunlu su kullanılarak yıkanmalıdır. Eğer uzun süre temizlenmezse üzerindeki kirlerin kalıcı hale gelmesi gibi istenmeyen durumlar oluşabilir.

Mıknatıslı PVC Perde Kullanım Alanları Nelerdir?

Mıknatıslı PVC perde sistemleri son derece geniş kullanım alanına sahiptirler. Mıknatıslı PVC perde insanların giriş çıkışı amacıyla kullanılan her tür kapıda konforlu bir kullanım imkânı sağlar. Tekstil sanayi ile gıda endüstrisinde gereksinim duyulan yüksek izolasyon şartlarının sağlanması noktasında mıknatıslı PVC perde çeşitleri üst düzey performansları ile dikkat çeker. Diğer bir deyişle mıknatıslı PVC perde çeşitlerinin her tür kapı ve giriş-çıkış noktasında ısı izolasyonunun elde edilmesi amacıyla kullanılması mümkündür.

Büyük giriş alanlarında sürekli açık kalması gereken kapıların bulunması halinde mıknatıslı şerit perde modelleri tercih edilerek ekonomik fiyatlarla, istenilen standartlarda izolasyon elde edilmesi imkânına sahip olunabilir.

Tekstil atölyeleri içerisinde yer alan birbirinden farklı üretim alanlarının birbirinden ayrılması ve izole edilmesi amacıyla iç ortam bölünmesi gerekliliği oluştuğunda mıknatıslı PVC perde kullanımına sıklıkla başvurulur.

Saran Perde Farkıyla Mıknatıslı PVC Perde

Sektörünün lider ismi Saran Perde’nin en son teknolojiler kullanılarak üretilen, en yeni ve modern PVC perde sistemi, mıknatıslı PVC perde sistemleridir. Saran Perde PVC şerit perde üretimini İstanbul’da kendine ait ve son teknolojiye sahip atölyesinde gerçekleştirir. Mıknatıslı PVC perde fiyatları, talep edilen ölçülere göre değişiklik gösterebilmektedir. Net bir fiyatlandırma bilgisi elde edilebilmesi için uygulama alanının genişlik ve yükseklik ölçülerine gereksinim duyulmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Mıknatıslı Pvc Perdelerin teknik özellikleri aşağıdadır.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet

(İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)

 • UV Dayanımı: Evet

(Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)

 • Askı Sistemi: Evet, Özel Geçmeli Askı Sistemli

(Tüm sistemlerimizde Kancalı Takmatik Askı Sistemi standarttır)

 • Sökülüp Takıla bilirlik: Evet

(İstenildiğinde sökülerek daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılabilir. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)

 • Genişlikler: 40cm
 • Kalınlıklar: 2mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Hayır

(Mıknatıslı pvc perdelerde düşük sıcaklık dayanımı bulunmamaktadır.)

 • Renkler: Şeffaf ve Muhtelif Renklerde

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm

(Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)

 • Ağırlık: 15-990kg (+/-2kg)

(Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)

 

KULLANIM ALANLARI

 • Mıknatıslı Pvc Şerit Perdelerin kullanım alanları oldukça fazladır.
 • Her tip kapı ve giriş-çıkış noktasında ısı izolasyonu elde etmek amacı ile kullanılabilir.
 • Büyük giriş alanlarında, sürekli açık kalması gereken bir kapı varsa, mıknatıslı şerit perdeler ile istenen izolasyon ekonomik bir fiyatla elde edilebilir.
 • Tekstil atölyelerinde farklı üretim alanlarını birbirinden ayırarak izole etmek için iç ortam bölmesi olarak yoğun şekilde tercih edilmektedir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 • Diğer sistemlerimiz gibi mıknatıslı pvc perdenin de, kapının bina içine bakan tarafına montaj yapılmasını öneriyoruz.
 • Güncel İş Güvenliği standartları doğrultusunda, insan hayatı ve araç güvenliğinin sağlanabilmesi açısından tam şeffaf mıknatıslı Pvc Şerit Perde kullanılması gerekmektedir.
 • Mıknatıslı Pvc Perde içerisinden Forklift veya benzeri bir araç geçmeden önce mutlaka perde açılmalıdır, kapalı konumda araç geçişini önermiyoruz, buna dikkat edilmezse mıknatıslar zarar görebilir.
 • Mıknatıslı Şerit Perdelerin belirli aralıklarla olarak temizlenmesini öneriyoruz. Kirlendikçe veya ayda bir kez sabunlu su ile yıkanmalıdır. Uzun süre temizlenmediğinde, üzerindeki kirler kalıcı hale gelebilir.
 • Sistemin kullanımı ile ilgili uyarıların bulunduğu bir ikaz yazısının asılması uygun olacaktır.