Pvc Şerit Perde

pvc serit perde

Dayanıklı yapıları, geniş çeşitlilikleri ve uygun fiyatları sayesinde son yılların en çok ilgi gören ürünlerinden biri olan şerit perdeler aynı zamanda fonksiyonellikleri ile ön plandadır. İzole edilme ve birbirinden ayrılma ihtiyacı olan çeşitli mekanlarda PVC şerit perde modelleri ile etkili sonuçlar alınması mümkün olmaktadır.

Şerit Perde Nedir?

Pratik ve konforlu bir ürün olan şerit perde modelleri bölme ya da kapı amacıyla sıklıkla kullanılır ve güvenilir bir ürün olarak dikkat çeker. PVC şerit perde modellerinin yalnızca uygulanması ve montajı değil aynı zamanda temizliği de çok kolaydır. Özellikle kapılardan soğuk hava girmesi nedeniyle işletmelerin ve çalışanların herhangi bir sorunla karşılaşmasını önleme konusunda şerit perde modelleri önemli bir rol üstlenir.

Tesislere giriş çıkışlar sırasında kapıların açılıp kapatılması gerekliliğinin neden olduğu zaman kayıplarının yanı sıra kuşların depolara girerek ürünlere ve ekipmanlara zarar vermesi riski de şerit perde kullanımı sayesinde ortadan kaldırılabilir. Yüksek ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahip olan şerit perde çeşitleri kolay kolay yıpranmadığı ve sararmadığı için de avantajlıdır.

Şerit Perde Ne İşe Yarar?

Farklı renklerde ve boyutlarda üretilebilen şerit perde modelleri işletmelerin çeşitli ihtiyaçlarının üst düzey kaliteyle karşılanmasına imkân verir. Hijyenik bir ortam ve ısı yalıtımı sağlanması noktasında önemli bir avantaj sağlayan şerit perdeler görsel açıdan da son derece hoş bir görüntü sunar. Sağlam yapıları nedeniyle uzun kullanım ömrüne sahip olan şerit perde modelleri kolay kolay deforme olmaz.

Gıda sektöründe üretim yapılan alanlara her türlü toz ve yabancı madde girişinin engellenmesi şerit perde kullanımıyla mümkün olmakta, bu sayede maksimum düzeyde hijyen elde edilebilmektedir. Şerit perde modellerinin kullanıldığı alanlarda özellikle yaz aylarının sıcağından korunma sağlandığından çalışma ortamı daha serin ve konforlu bir hale getirilebilmektedir. Bunların yanı sıra toz, sinek, böcek ve ortam hijyeninin olumsuz yönde etkilenmesine yol açabilecek yabancı maddelerin girişinin önlenmesi için de şerit perde modellerinden yararlanılabilir.

Şerit perde modellerinin sık kullanılması birçok farklı avantaj sağlamasından kaynaklanır. Montaj ve kullanım kolaylığının yanı sıra ekonomik şerit perde fiyatları şerit perdelerin sağladığı avantajların başında gelir. Şerit perdeler ihtiyaç doğrultusunda istenilen renklerde ve boyutlarda üretilebilir. Şerit perdelerin temizliği sabunlu suyla silinerek pratik bir şekilde yapılabilir. Bu sayede şerit perdelerin herhangi bir sararma, bozulma ve deformasyon olmadan ilk günkü görünümleriyle uzun yıllar boyunca kullanılması mümkündür.

Şerit Perde Kullanım Alanları Nelerdir?

Şerit perde kullanımının en büyük avantajı üst düzey yalıtım elde edilebilmesidir. Gıda, tekstil, soğuk oda üretim kapıları, lojistik ve depolama başta olmak üzere birçok farklı alanda şerit perde kullanımı mümkün olmaktadır.

Özellikle gıda sektöründe üretim yapan tesislerde şerit perde kullanmak hijyen konusunda çok önemli bir avantaj sağladığı gibi dekoratif görünümü ve sunduğu yüksek verimlilik nedeniyle de büyük ilgi görmektedir.

Şerit perde, üretim faaliyetleri yürütülürken açık kalması ihtiyacı bulunan girişlerde ve kapılarda da sıklıkla kullanılır. Güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı koruyucu etki sağlayan şerit perde aynı zamanda soğuk hava girişini ve sıcak hava çıkışını önler.

Saran Perde Farkıyla Pvc Şerit Perde

Saran Perde yenilikçi ve lider PVC perde üreticisi olarak sektörün gereksinimlerini üstün kalite ve uygun fiyatlarla karşılamaktadır. Bu kapsamda Saran Perde tarafından farklı sektörlerdeki işletmelerin her tür ihtiyacını karşılayacak özellikte PVC şerit perde üretimi ile PVC şerit perde montajı yapılmaktadır.

Montaj ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan şerit perdeler Saran Perde tarafından sağlanan özel askı sistemi sayesinde pratik ve fonksiyonel ürünler haline gelmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Saran Pvc Perdeler aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet

(İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)

 • UV Dayanımı: Evet

(Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)

(Özel Askı sistemi ile kolay montaj imkanı sağlayan Kancalı Takmatik Askı Sistemi tüm PVC Şerit Perdelerimizde standarttır)

 • Sökülüp Takıla bilirlik: Evet

(İstenildiğinde sökülerek daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılabilir. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)

 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel

(Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)

 • Renkler: Şeffaf ve Muhtelif Renklerde

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm

(Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)

 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)

(Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)