Buzlu Pvc Perde

buzlu pvc perde 1

Temel olarak standart PVC perdeler ile aynı özelliklere sahip olan buzlu PVC perdeler mutfaklarda, bulaşıkhanelerde, depolarda, atık malzemelerin olduğu ya da içerisinin görülmesi istenmeyen her alanda kullanılabilir. Görüntü kirliliğini önleme özelliği bulunan buzlu PVC perde modelleri bölünen alanların toz ve haşere gibi kirlerden korunmasında da önemli bir rol üstlenir.

Buzlu PVC Perde Nedir?

Kullanıldığı yerlerin arkasının görülmesini engelleme özelliği taşıyan buzlu PVC perde aynı zamanda buzlu cam benzeri dekoratif bir görüntü oluşturan özel bir perde türüdür. Buzlu PVC perde modellerinin kullanımı genellikle dekoratif ve görsel amaçlarla tercih edilmesine karşın işletmelere sağladığı faydalar bundan çok daha fazlasını kapsar.

İşletmelerde ve depolarda tam bir şeffaflığın istenilmediği yerlerde kısmi saydamlığın sağlanması amacıyla kullanılan fonksiyonel bir üründür. Taşıma arabası ya da araç geçişinin söz konusu olduğu alanlarda buzlu PVC perde kullanıldığı takdirde olası çarpışma ve kazalara karşı dikkatli olunmalıdır.

Buzlu PVC perdelerin montaj işlemleri, yerin uygun olması halinde kapının iç tarafına yapılmalıdır. Montaj işleminin ardından buzlu PVC perdelerin boyu uygun bir şekilde kısaltılmalıdır. Forklift ve iş makinesi geçişinin söz konusu olduğu bölgelerde İş Sağlığı Güvenliği kuralları gereği buzlu PVC perde kullanılmaması gerekir.

Uzun süreli kullanım sağlanabilmesi için buzlu PVC perde modelleri düzenli olarak temizlenmelidir. Kullanım yeri koşullarına göre değişmekle birlikte her ay bir kez sabunlu su ile buzlu PVC perdelerin yıkanması önerilir.

Buzlu PVC Perde Ne İşe Yarar?

Buzlu PVC perde ışığın önemli ölçüde geçmesine izin vermekle birlikte diğer yandan arkasındaki ortamın gizlenmesi için etkili bir çözümdür. Normal ortam sıcaklığına sahip ortamlarda kullanılma amacıyla tasarlanan buzlu PVC perde çeşitleri ışığın içeri girmesine izin verirken arkasındaki nesnelerin ise yüzeysel olarak ve puslu bir şekilde görünmesini sağlayabilir. Bu açıdan bir nevi görüntü bariyeri oluşturma görevini üstlendiği söylenebilir.

Buzlu yapısı sayesinde gizlilik sağlayan buzlu PVC perde modelleri esnek ve kıvrılabilir özelliktedir. Aynı zamanda iyi derecede ısı ve ses yalıtımı sağlayan buzlu PVC perde modelleri alev yürümez özelliği ile yangın güvenliği açısından da faydalıdır. Geri dönüştürülebilir yapısı dolayısıyla çevre dostu bir ürün olan buzlu PVC perde farklı ölçeklerdeki işletmelerde sıklıkla kullanılır.

Buzlu PVC Perde Kullanım Alanları Nelerdir?

Buzlu PVC perde modelleri; yemekhane kapılarında, tuvaletlerin girişlerinde, bulaşıkhane kapılarında, personel kapılarında, içerisinin görünmesi istenmeyen depo kapılarında sıklıkla kullanılır.

Özellikle restoran ve gıda üretimi alanında faaliyet gösteren tesislerin başta depo ya da bulaşıkhane olmak üzere bazı alanlarının kapılarının açık kalması, müşteriler açısından hoş olmayan görüntülere neden olabilir. Bu tür durumlarda buzlu PVC perde istenmeyen görüntülerin hem müşterilerden hem misafirlerden kamufle edilmesini sağlar.

Hijyen amacıyla diğer alanlardan ayrılması ihtiyacı oluşan personel odaları ile tuvaletlerin diğer alanlardan ayrılması için buzlu PVC perde modelleri ideal bir çözüm haline gelebilir.

Buzlu PVC perde modellerinin çok yönlü kullanım amaçları bulunur. Bununla birlikte buzlu PVC perde kullanımı bunların dışında faydalar da sağlar. Dekoratif görünüm kazandırması nedeniyle büyük ilgi gören buzlu PVC perde çeşitleri aynı zamanda kullanıldığı bölümler arasında ısı izolasyonu sağlanması görevini de üstlenir.

Saran Perde Farkıyla Buzlu PVC Perde

Sektörünün yenilikçi ismi Saran Perde’nin en kaliteli ham maddeleri kullanarak ve en son teknolojileri kullanarak ürettiği buzlu PVC perde modellerinin yüzeyleri, üretim aşamasında her iki yönden de özel bir teknik kullanılarak kumlanır. Bu sayede ışığın geçişini azaltacak bir yapıya sahip olur. Yüksek kalite standartlarını benimseyen Saran Perde farklı renklerde üretimini gerçekleştirdiği buzlu PVC perde çeşitleri ile işletmelerin dekorasyonunun istenilen şekillerde yapılmasına katkıda bulunur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Saran Buzlu Pvc Perdeler aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet

(İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)

 • UV Dayanımı: Evet

(Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)

 • Askı Sistemi: Evet, Özel Geçmeli Askı Sistemli

(Tüm sistemlerimizde Kancalı Takmatik Askı Sistemi Standarttır)

 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Hayır

(Buzlu Pvc Perdeler düşük ısı içeren ortamlarda kullanıma uygun değildir)

 • Renkler: Buz Beyazı ve Buz Mavisi

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 100-1000cm

(Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)

 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)

(Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)

KULLANIM ALANLARI

Buzlu Pvc Perdelerin en çok tercih edildiği yerler:

 • Yemekhane kapılarında
 • Bulaşıkhane kapılarında
 • Tuvalet girişlerinde
 • Personel kapılarında
 • İçerinin görünmesinin istenmediği depo kapılarında

KULLANIM YERLERİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Taşıma arabası veya araç geçişi olan yerlerde kullanımında çarpışma ve kazalara karşı dikkatli olunmalıdır
 • Buzlu pvc perde montajı yapılırken, yer uygunsa kapının iç tarafından montaj yapılmasını öneriyoruz.
 • Ülkemizde geçerli İSG kuralları çerçevesinde, ürünün kullanımı ve dikkat edilmesi gereken noktaların bulunduğu uyarı yazıları kullanılmalıdır.
 • Forklift ve iş makinesi geçişi olan yerlerde İSG kuralları gereği, buzlu pvc şerit perde kullanılmamalıdır.
 • Montaj işlemi tamamlandıktan sonra, perdenin boyu uzun olduysa uygun bir şekilde kısaltılmalıdır.
 • Buzlu PVC Şerit Perdelerin, diğer ürünlerimiz gibi düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Kullanım yerinin koşullarına göre her ay mutlaka bir kez buzlu pvc perdeler sabunlu su ile yıkanmalıdır. Eğer bu şekilde temizlenmezse, üzerindeki kirler çok daha zor çıkacaktır.