Endüstriyel İzolasyon Çözümleri

Isıya dayanıklı, Vinyl ve PVC esaslı endüstriyel perde çeşitleri sahip oldukları özellikler sayesinde çalışma alanları için maliyet tasarrufu sağlayan etkili bir çözüm olarak kabul edilirler. Estetik açıdan çekici ve uygun fiyatlı olan endüstriyel perde modelleri hem geçici hem uzun vadeli çözüm olarak tercih edilebilirler.

Endüstriyel Perde Nedir?

Sanayide ve diğer sektörlerde birçok farklı izolasyon amacıyla kullanıma yönelik üretilen sanayi tipi perde sistemlerine endüstriyel perde adı verilir. Endüstriyel perde modelleri kullanım alanlarında değişebilen ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla farklı uzunluk, genişlik ve kalınlık gibi değişkenler göz önünde bulundurularak üretilir.

Endüstriyel perde kullanılarak geniş alanlarda hangarlar, kaynak atölyeleri ve ihtiyaç duyulan farklı bölümler yaratma imkânı vardır.

Endüstriyel perde modelleri PVC, metal ve kanvas malzemeler kullanılarak üretilebilirler. PVC endüstriyel perde esnek yapısına karşın soğuk ve sıcak izolasyonu konusunda son derece başarılıdır. Metalden üretilen metal endüstriyel perde modelleri genellikle birlikte çekilebilme ve katlanabilme özelliği olan bir duvarın büyük bölümleri şeklinde üretilir.

Alev geciktirici özelliği olan kanvas perde modelleri ise yüksek ısının söz konusu olduğu dökümhane işleri gibi uygulamalarda sıklıkla tercih edilir.

Endüstriyel Perde Ne İşe Yarar?

Endüstriyel perde modelleri kalın PVC malzemeden üretildiklerinden gürültünün azaltılmasına ve daha konforlu bir çalışma ortamı elde edilmesine katkıda bulunurlar. Üretim alanlarının bölünmesi, duman ve kaynak kıvılcımı muhafazası, sıcaklık ve toz tutma başta olmak üzere birçok farklı amaca yönelik olarak üretilebilen endüstriyel perde modelleri çalışma alanları oluşturmak ve depo alanlarını bölmek için hızlı, kolay ve uygun maliyetli bir çözüm olma niteliği taşır.

Stor sistemi aracılığıyla endüstriyel perde modellerinin motorlu ve uzaktan kumandalı olarak uygulanması da mümkündür. Endüstriyel perdelerin temelde hareketli ve sabit olmak üzere iki ana türü vardır. Sabit endüstriyel perde modelleri tavana yerleştirilen metal raylar boyunca binaya monte edilir.

Hareketli endüstriyel perdeler de temel olarak aynı şekilde çalışmakla birlikte ayrılmış metal bir çerçeveden meydana gelirler. Kolaylıkla taşınmaları için tekerlekler boyunca hareket etme özelliğine sahiptirler. Perdeler metal çerçeve içindeki boşluğu kaplarlar ve üst kısımda bulunan silindirlerden yararlanılarak çekilebilirler. Hareketli endüstriyel perde modelleri, bölümlerin birbirinden ayrılması sırasında özellikle personel ya da taşıtlar için konforlu geçiş alanları yaratılmasında önemli bir rol üstlenirler.

Endüstriyel Perde Kullanım Alanları Nelerdir?

Endüstriyel perde farklı özelliklere sahip çeşitlerde üretildiğinden birçok alanda kullanılabilirler. Kullanım alanının özelliklerine ve gereksinimlerine bağlı olarak sabit yapıda, hareketli, saydam ya da renkli başta olmak üzere zengin çeşitliliğe sahip endüstriyel perde modelleri arasından seçim yapma imkanı bulunmaktadır.

Endüstriyel perde modelleri depolarda, fabrikaların üretim alanlarında, kaynak atölyelerinde, hangarlarda, tersanelerde, oto servislerinde bölme perdesi gereksinimi duyulan her tür alanda konforlu çözümler sunmaktadır.

Saran Perde Farkıyla Endüstriyel Perde

Saran Perde ürün yelpazesinde en çok ilgi gören kategoriler arasında yer alan endüstriyel perde çeşitleri diğer alternatiflere göre çok daha ekonomik fiyatlıdır. Endüstriyel perde modelleri Saran Perde tarafından en kaliteli ham maddeler ve üstün teknolojiler kullanılarak farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde, istenilen boyutlarda üretilebilmektedir.

Isı yalıtımı konusundaki başarısı ile ön plana çıkan endüstriyel perdeler Saran Perde’nin ürün kategorisinde sabit ya da hareketli modellerle kendisine yer bulmaktadır. %100 Saran kalitesinin ürünü olan endüstriyel perde modellerinin sağladığı ses yalıtımı sayesinde gürültünün azaltılması konusunda da önemli bir avantaj elde edilmektedir

ENDÜSTRİYEL İZOLASYON ÇÖZÜMLERİMİZ

ARK KAYNAĞI PERDELERİ

Kaynak Perdesi çeşitlerimiz hakkında bilgiler,

Ark Kaynağı için ürettiğimiz perdeler ile ilgili detaylı teknik özellikler.

Daha detaylı bilgi için lütfen ürün fotoğrafına tıklayınız.

ark kaynagi perdesi 3

FARBİKA PERDELERİ

Saran Fabrika Perdeleri hakkında bilgiler.

Fabrika ve Atölyeler için ürettiğimiz perdeler ile ilgili detaylı teknik özellikler.

Daha detaylı bilgi için lütfen ürün fotoğrafına tıklayınız.

fabrika perdesi 3

BOYAHANE PERDELERİ

Boyahane Perdeleri hakkında bilgiler.

Boyahanelere özel ürettiğimiz perdeler ile ilgili detaylı teknik özellikler.

Daha detaylı bilgi için lütfen ürün fotoğrafına tıklayınız

boyahane perdesi 2