Bulaşıkhane Perdesi

bulasikhane perdesi

Bulaşıkhaneler, alana özgü faaliyetler dolayısıyla kirli ve dağınık alanlar olma özelliğine sahiptir. Bulaşık yıkama bölümlerinde bulaşıkların neden olduğu dağınıklık, koku ve hoş olmayan görünümden rahatsız olan işletmeler için en efektif çözümlerin başında bulaşıkhane perdesi kullanımı gelir. Bulaşıkhane perdesi bulaşık süreçlerinin organize edilme noktasında dışarıdan bakıldığında kirli ve düzensiz görünümü engellemesi bakımından son derece fonksiyonel perde sistemleri arasında yer alır.

Bulaşıkhane Perdesi Nedir?

Farklı ölçeklerdeki ticari işletmelerde bulunmakta olan bulaşık yıkama alanlarında hijyen ve görüntü izolasyonunun sağlanması amacıyla üretilen perdeler bulaşıkhane perdesi olarak isimlendirilir. Bulaşıkhane perdesi modelleri hem hijyen hem görüntü izolasyonunun sağlanması konusunda sağladığı avantaj nedeniyle son derece sık kullanılan perdeler arasında ilk sıralarda yer alır.

Bulaşıkhane perdesi kapılarda kullanıldığı durumlarda uygulamanın binanın iç kısmından yapılmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede dışarıda yağmur ya da kar yağdığı durumlarda perdelerin ıslanması engellenir. Aynı zamanda perdelerin soğuk hava şartlarına daha az maruz kalması sağlanır.

Türkiye İş Sağlığı Güvenliği yasası dahilinde alışveriş merkezlerinin ya da süpermarketlerin dış kapısında kullanılan perdelerin tam şeffaf özellikte olması gerekliliği göz ardı edilmemelidir. Dış kapıdan mal sevkiyatı gibi süreçlerin yürütülmesi, bulaşıkhane çalışanlarının güvenliğini artırma noktasında da önemli bir avantaj sunar.

Bulaşıkhane Perdesi Ne İşe Yarar?

Bulaşıkhane ortamları kullanım amaçlarına bağlı olarak genellikle yemek artıklarının ve kirli eşyaların bulunduğu aynı zamanda rahatsız edici kokuya sahip olan alanlardır. Bulaşıkhane perdesi modelleri bu tür sorunların ortadan kaldırılması ve işletmedeki ortam hijyeninin ve görüntü izolasyonunun sağlanması noktasında önemli bir rol üstlenir.

İşletmelerdeki ilgili alanlarda bulaşıkhane perdesi kullanmaya başlanılmasıyla birlikte dağınık görüntünün ve kötü kokuların neden olabileceği rahatsızlık ortadan kaldırılabilir.

Bulaşıkhane Perdesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Bulaşıkhane perdesi modelleri genellikle bulaşık yıkama alanlarında görüntü kirliliğini engelleme ve hijyen sağlama amacıyla kullanılır. Bulaşıkhane perdesi çeşitleri arasında en sık tercih edilenler buzlu PVC şeritler kullanılarak üretilen perdelerdir. Söz konusu modeller aynı zamanda alışveriş merkezlerinde yer alan farklı bölümlerin aralarının bölünmesi ve ayrılması amacıyla da sıklıkla tercih edilirler.

Saran Perde Farkıyla Bulaşıkhane Perdesi

İşletmelerin bulaşıkhane kısımlarındaki dağınıklık ve kötü kokunun verebileceği rahatsızlığı gidermek, görüntü ve hijyen konusunda gerekli izolasyonu sağlamak için Saran Perde ürün yelpazesi içerisinde bulunan bulaşıkhane perdesi modelleri optimum fayda sağlar.

Saran Perde bulaşıkhane perdesi üretimini flu mavi ve flu beyaz olmak üzere iki farklı renkte gerçekleştirir. Saran Perde’nin önceliği diğer tüm ürün çeşitlerinde olduğu gibi yüksek kaliteyle üretim yapmak ve uzun süreli kullanım imkânı sağlamaktır.


KULLANIM ALANLARI

Bulaşıkhane Perdeleri genel olarak bulaşık yıkama alanlarında hijyen izolasyonu ve görüntü izolasyonu amacı ile kullanılır.
Bu perdelerde en çok buzlu pvc şeritlerle yapılan perdeler tercih edilmektedir.  Alışveriş merkezlerinde farklı bölümler arasını bölerek ayırmak için de sıkça tercih edilmektedir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 • Birinci dikkat edilmesi gereken nokta, kapılarda kullanıldığı zaman, uygulamanın binanın iç kısmından yapılmasıdır. Böylece dışarda yağmur veya kar yağdığında perdeler ıslanmayacak ve soğuk hava şartlarına daha az maruz kalacaktır.
 • Bir diğer önemli ve göz ardı edilmemesi gereken konu da Türkiye İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) yasası çerçevesinde, alışveriş merkezi veya süpermarketlerin dış kapılarında kullanılırsa tam şeffaf özellikte olması bir zorunluluktur.
 • Perdelerin kullanımı ile ilgili mutlaka ilgili personele gerekli eğitimler ve kullanma talimatları verilmelidir.
 • Son olarak Avm Perdelerinin temizlenmesi oldukça önemli bir detaydır. Temizliği yapılmadığında kullanışsız bir hal alabilir ve kötü görünebilirler.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Bulaşıkhane Perdelerinin teknik özellikleri burada belirtilmiştir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet

(İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)

 • UV Dayanımı: Evet

(Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)

 • Askı Sistemi: Evet, Özel Geçmeli Askı Sistemli
 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel

(Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)

 • Renkler: Şeffaf ve Muhtelif Renklerde

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm

(Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)

 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)

(Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)

Aşağıdaki ürün görsellerinin üzerine tıklayarak büyütebilir ve daha yakından inceleyebilirsiniz.