Pvc Perde – Esnek PVC’ den üretilen Perdeler

pvc perde montaji saranperde

Son zamanlarda pek çok farklı işletmede tercih edilme sıklığı artan PVC perde özellikle endüstriyel ortamlarda ısı kaybını önlemenin ya da soğutulmuş havayı tutmanın en uygun maliyetli yöntemlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Kendi kendine sönme özelliğine sahip olan esnek PVC’den üretilen PVC perde uzun süre boyunca efektif şekilde kullanılabilmektedir.

PVC Perde Nedir?

PVC perde lojistik ve gıda firmaları başta olmak üzere pek çok sektörde faaliyet gösteren işletmelerde kullanılan bir perde türüdür. PVC perde üretiminde çeşitli PVC türleri kullanılır. Genellikle ısı izolasyonunun sağlanması amacıyla PVC perde kullanımı tercih edilir.

Petrolün hayatımıza en büyük getirilerinden biri olan plastik sınıfına dahil olan ürünlerden PVC yani polivinil klorür günümüzde en yaygın kullanılan plastik türü olma özelliği taşımaktadır. PVC; kapı, pencere ve çeşitli endüstriyel ürünlerde kullanılan bir ham madde olmakla birlikte son yıllarda en çok üretilen perde çeşitlerinden biri PVC perdelerdir.

PVC Perde Ne İşe Yarar?

PVC perde her tür işletmede çalışma şartlarını kolaylaştıran ekipmanların başında gelir. Isı ve ses yalıtımını sağlama özelliği sayesinde ısı kaybını azaltır ve gürültü kirliliğinden uzak bir ortam elde etme imkânı verir. Saydam yapısı nedeniyle ışık geçişini engellemeyen PVC perde modelleri enerji tasarrufuna olan katkısından dolayı işletmelerin karlılığının artmasında da önemli bir role sahiptir.

PVC perde kullanımıyla çalışma ortamının tozdan, dumandan ve kötü kokulardan korunması mümkün olmaktadır. Ayrıca kuş, sinek, böcek ve diğer uçuşan haşerelere karşı da koruma sağlanabilmektedir.

Perde üretiminde PVC maddesinin sık kullanılmasının en önemli nedenlerinden biri esneyen bir yapıya sahip olmasıdır. Aynı zamanda PVC çeşitli sertlik derecelerinde kolayca üretilebildiğinden farklı ihtiyaçları karşılayacak özellikte ürünler elde edilmesine imkân verir.

Tüm bunların yanı sıra PVC maddesinin kopma ve kırılma eğrileri perde yapımı için mükemmel özelliktedir. Böylece PVC perde modelleri farklı sıcaklıklara sahip ortamlarda uzun süreli ve güvenli bir şekilde kullanılabilir. PVC maddesinin beraberinde kullanılan farklı kimyasallarla çeşitlendirilebilmesi, bu sayede değişik kullanım alanlarına yönelik sayısız çeşitlilikte perde modeli üretilmesi mümkündür.

PVC Perde Kullanım Alanları Nelerdir?

PVC perde modelleri temel olarak pencerelerin ve kapıların yerine her ortamda kullanılabilen fonksiyonel ürünlerdir. PVC perde kullanımı özellikle endüstriyel alanlarda son derece yaygındır. İç ortam ısısının belirli bir seviyede tutulması ihtiyacı bulunan alanlarda ısı izolasyonunun sağlanması için PVC perdelerin üstün izolasyon özelliklerinden yararlanılabilir.

PVC perde kullanım alanları arasında; gıda ve tekstil sektörü başta olmak üzere üretim yapılan her tür tesis, fabrikaların ve atölyelerin kapıları, soğuk hava depoları, şoklama oda girişleri, üretim bölmeleri, mutfak kapıları, buhar ve kaynak bölmeleri, konveyör giriş-çıkışları, mal yükleme ve boşaltma kapıları, soğuk ve donmuş depo kapıları, soğutuculu frigo araç kapıları, kaynak odaları, personel giriş kapıları ve mekanların birbirinden ayrılmasına gereksinim duyulan pek çok farklı alan sayılabilir.

Saran Perde Farkıyla PVC Perde

Saran Perde kaliteli, dayanıklı ve uygun fiyatlı PVC perde çözümleriyle sektörünün en iyi hizmet sağlayıcısı olarak anılmaktadır. İstanbul’da üstün teknolojiyle donatılmış atölyesinde Saran Perde tarafından şeffaf ve muhtelif renklerde PVC perde üretimi yapılmaktadır. Farklı ihtiyaçları üst düzey kaliteyle karşılayacak özellikte PVC perde modellerinin yanı sıra işletmeler siparişlerini verirken düşük ısıya dayanıklı olması taleplerini belirttikleri takdirde Saran Perde tarafından düşük sıcak dayanımlı PVC perde üretimi yapılabilmektedir.

Saran Perde kalitesiyle üretilen PVC perde modelleri istenildiği takdirde sökülebilir, daha geniş ya da daha dar farklı alanlarda kullanılabilir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 • PVC hammaddesi petrol türevi olmakla birlikte, geri dönüşümle elde edilen ve içerisine farklı kimyasallar karıştırıldığında son derece zehirli bir hal almaktadır.
 • En çok dikkat edilmesi gereken konu hammadde kalitesidir. Saran Ltd. Şti., üretmiş olduğumuz tüm ürünlerde geri dönüşümsüz, en iyi hammaddeler içiren ve insan sağlığına zarar vermeyen PVC kullanma gayreti içerisindedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Saran PVC Perde çeşitleri aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet
 • (İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)
 • UV Dayanımı: Evet
 • (Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)
 • Sökülüp Takıla bilirlik: Evet
 • (İstenildiğinde sökülerek daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılabilir. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)
 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel
 • (Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)
 • Renkler: Şeffaf ve Muhtelif Renklerde

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm
 • (Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)
 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)
 • (Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)