Avm Süpermarket Perdesi

avm supermarket perdesi 1

Ülkemizde geçerli hijyen yönetmelikleri açısından AVM dükkanlarının, süpermarketlerin ve yapı marketlerinin hem depo kapılarında hem de mal kabul kapılarında AVM perdelerinin kullanımı önemli bir gerekliliktir. İş sağlığı ve güvenliği açısından özellikle şeffaf AVM perdesi kullanımı tercih edilmelidir. AVM perdelerinin şeffaf modeller arasından tercih edilmesi gerekliliği aynı zamanda temizliğinin düzenli olarak yapılması ihtiyacını da doğurur.

AVM süpermarket perdesi kullanımının söz konusu olduğu alanlarda uygulamanın binanın iç kısmından yapılmasına dikkat edilmelidir. Uygulamanın binanın iç kısmından yapılması durumunda yağmur ve kar yağması halinde perdelerin ıslanması önlenir. Ayrıca soğuk hava şartlarına daha az maruz kalmaları sağlanabilir.

AVM Süpermarket Perdesi Nedir?

AVM süpermarket perdesi hem AVM’lerde hem de süpermarketlerde daha hijyenik bir ortam elde edilebilmesi amacıyla kullanılan perde sistemidir. AVM perdesi kullanımı ülkemizde geçerli hijyen yönetmelikleri kapsamında neredeyse kullanımı zorunlu hale getirilmiş durumdadır.

Önceki dönemlerde Avrupa Birliği standartları dahilinde insanların toplu olarak bir arada bulunduğu ve alışveriş yaptığı alanlar olan AVM’lerde ve süpermarketlerde uyulması gereken belirli hijyen kuralları vardı. İlerleyen dönemlerde ülkemizde hijyen kurallarının standartlaşmaya başlamasıyla birlikte bu konudaki kalite standartları giderek yükselmiştir.

AVM Süpermarket Perdesi Ne İşe Yarar?

AVM süpermarket perdesi ilgili alanlarda üst düzey izolasyon sağlanması amacıyla kullanılır. Ayrıca alışveriş merkezlerinin ve süpermarketlerin depolarının ve mal kabul girişlerinin ilgili yönetmeliklere uygun bir hale getirilmesi noktasında da AVM süpermarket perdesi kullanımı faydalıdır. İsteğe bağlı olarak zincir marketler ya da mağazalar içerisinde bölmeler oluşturulması için de AVM süpermarket perdelerinin kullanılması söz konusu olabilir.

AVM Süpermarket Perdesi Kullanım Alanları Nelerdir?

AVM süpermarket perdeleri en çok zincir marketlerin mağaza kapılarında hijyen izolasyonunun sağlanması amacıyla kullanılırlar. Aynı zamanda alışveriş merkezlerinin içerisindeki belirli alanların bölme yoluyla birbirinden ayrılması gerekliliğinde de AVM süpermarket perdesi kullanmak etkili bir çözüm haline gelebilir. AVM süpermarket perdelerinde genellikle şeffaf PVC şeritlerin kullanımı tercih edilir.

Saran Perde Farkıyla AVM Süpermarket Perdesi

Saran Perde ürünlerinin kalitesi, işlevselliği ve uygun fiyatlarıyla ön plana çıkan bir isim olarak sektörün farklı ihtiyaçlarını en uygun çözümlerle karşılar. Saran Perde ürün yelpazesindeki en çok talep gören ürünlerden AVM süpermarket perdesi farkı büyüklüklerdeki alışveriş merkezlerinin ve süpermarketlerin giriş noktalarında yüksek kaliteli izolasyon sağlanmasında önemli bir görev üstlenir.

Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği yasasına göre alışveriş merkezlerinin ve süpermarketlerin dış kapılarında kullanılan AVM süpermarket perdelerinin tam şeffaf özellikte olması gerektiği unutulmamalıdır. Bu doğrultuda Saran Perde ürün yelpazesi içindeki şeffaf AVM süpermarket perdesi modelleri tercih edilmelidir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 • Birinci dikkat edilmesi gereken nokta, kapılarda kullanıldığı zaman, uygulamanın binanın iç kısmından yapılmasıdır. Böylece dışarda yağmur veya kar yağdığında perdeler ıslanmayacak ve soğuk hava şartlarına daha az maruz kalacaktır.
 • Bir diğer önemli ve göz ardı edilmemesi gereken konu da Türkiye İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) yasası çerçevesinde, alışveriş merkezi veya süpermarketlerin dış kapılarında kullanılırsa tam şeffaf özellikte olması bir zorunluluktur.
 • Perdelerin kullanımı ile ilgili mutlaka ilgili personele gerekli eğitimler ve kullanma talimatları verilmelidir.
 • Son olarak Avm Perdelerinin temizlenmesi oldukça önemli bir detaydır. Temizliği yapılmadığında kullanışsız bir hal alabilir ve kötü görünebilirler.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Saran Avm Süpermarket Perdeleri aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet

(İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)

 • UV Dayanımı: Evet

(Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)

 • Askı Sistemi: Galvaniz Ray-Makas Sistemi

(Ray Kalınlığı 2mm – Makas Sistemi 3mm Galvanize Sacdan üretilmiştir)

 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel

(Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)

 • Renkler: Şeffaf ve Muhtelif Renklerde

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm

(Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)

 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)

(Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)

Aşağıdaki ürün görsellerinin üzerine tıklayarak büyütebilir ve daha yakından inceleyebilirsiniz.