Şeffaf PVC Perde

şeffaf pvc perde

ŞEFFAF PVC PERDE SİSTEMLERİ

Şeffaf PVC Perde dünyada standart olarak kapılarda kullanımı en yaygın PVC Şerit Perde çeşididir. Neden bu kadar yaygın dersiniz? Çünkü çok talep görüyor ve dolayısı ile çok fazla üretiliyor. Ve bu da en çok satılan PVC Perde çeşidi olmasını sağlar. Diğer önemli bir tercih nedeni ise dünya genelinde iş kazalarının önlenmesi için alınan tedbirlerdir. Ülkemiz, bağlı olduğu uluslararası organizasyonlar ve Avrupa birliği uyum şartları gereği son yıllarda iş güvenliği standartlarını oldukça yükseltmiştir.

Şeffaf PVC Perdeler genel olarak ısı izolasyonunun sağlanmasına ciddi katkıda bulunacaktır. Perde olarak şeffaf PVC şeritler kullanılmasının iki önemli sebebi vardır; İlki ısı izolasyonu ve diğeri de yüksek oranda gün ışığıdır. Oldukça geniş kullanım yelpazesine sahip olarak üretilen şeffaf PVC Perdeler, Saran Ltd. kalitesi ve farkı ile tüm Türkiye’ de.

DOĞRU KULLANIMA DİKKAT

Doğru şekilde kullanıldığında şeffaf PVC Perde, toz girişini önleyecektir. Soğuk ve sıcak hava kaybını azaltır. Kuşların içeriye girerek yol açtığı sorunları da önler. Üretim yapılan alanlarda ortaya çıkan izolasyon sorununa ciddi bir çözüm oluşturur. Bunun yanı sıra ekonomik fiyatları ile Şeffaf PVC Perdelerimizden hemen sipariş verebilirsiniz. Veya belki de sipariş öncesi gelip yerimizde görmeniz harika bir fikir olabilir.

KULLANILDIĞI SEKTÖRLERDEN BAZILARI

Kullanım alanlarının başında gıda ve tekstil sektörlerinde üretim yapılan tesisler gelir. Şeffaf PVC Perdeler, gıda sektöründe her gün daha fazla kullanılıyor. Bunun sebebi, gıda üretiminde tüketiciye ulaşan ürünlerin belirli bir hijyen standardına sahip olmasının istenmesidir. Gıda sektöründe üretim alanlarında şeffaf PVC perdeler yıllar boyu artan şekilde daha fazla tercih ediliyor. Gıda üretim alanlarının kapılarında kullanılan şeffaf PVC perdeler toz, sinek, kuş ve böcek gibi istenmeyen dış etkenlerin geçişini de önleyecektir. Böylece üretimi yapılan ürünlerin kalitesi doğrudan yükselmiş olur. Gıda depolaması yapılan soğuk ve donmuş muhafaza odalarında kullanarak iyi bir ısı izolasyonu elde edebilirsiniz. Ve soğutma cihazlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Dolayısı ile doğru ve kesintisiz şekilde soğutulan ürünlerin kalitesi hak verirsiniz daha yüksek olacaktır.

Gıda sektörü dışında her tip atölye veya fabrikaların kapılarında kullanımı da oldukça yaygındır. Özellikle tekstil fabrikalarında, farklı ürünlerin uçuşan parçalarının diğer ürünlere karışması çok ciddi bir sorundur. Bunu önlemek için farklı renkte iplik kullanılan alanların aralarına alan bölme perdesi olarak şeffaf PVC perdeler kullanılmaktadır. Bu şekilde bir çözüm sayesinde, hem alanlar arasından kolayca geçilebilmekte fakat aynı zamanda iplik parçalarının diğer bölümlere geçmesi önlenmiş olur.

ŞİRKETİMİZİN SLOGANI

Şirketimizin slogan haline getirdiği tanımı ile Şeffaf PVC Perdeler, ayrılması veya izole edilmesi gereken her mekânda dünya standardını oluşturur. Mal yükleme ve boşaltma kapılarında, soğuk ve donmuş depo kapılarında, konveyör giriş-çıkışlarında, personel giriş kapılarında, soğutuculu frigo araç kapılarında, kaynak odalarında, iki mekânın birbirinden ayrılması gereken durumlarda şeffaf PVC perdeler ihtiyacınız tam olarak karşılar. Bir kere montajı yapıldıktan sonra bakım gerekmez, yıllarca kullanabilirsiniz.

PVC PERDE ÜRETİCİSİYİZ

Saran Ltd. uzmanı olduğu Şeffaf PVC Perdeler ile ilgili pek çok çeşitli alternatifler üretmektedir. Ürettiğimiz Şeffaf PVC Perdeleri İngiltere, Hollanda ve İsviçre gibi pek çok Avrupa ülkesine de ihraç ediyoruz.

Saran Ltd. olarak yaklaşık 12 yıldır şeffaf PVC Perde üretimi yapıyor ve bu konuda en iyi çözümleri müşterilerimize sunmak için çaba gösteriyoruz. Şirketimizin tüm ürün ve çözümleri en üst düzey uluslar arası standartlar temel alınarak yapılıyor. Kalite yönetim sistemimiz ile %100 Saran kalitesi!

Şirketimiz İstanbul’da kendine ait en son teknolojiye sahip atölyesinde şeffaf PVC Perde üretiyor.

Ürünlerimizi yerimizde görerek test edebilir veya adresinize numune gönderilmesini isteyebilirsiniz.


KULLANIM ALANLARI

Şeffaf PVC Perdelerin çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Gıda işleme ve üretim tesisleri, tekstil atölye ve fabrikalarında, soğuk zincir depolama tesislerinde, frigorifik araçlarda, soğuk ve donmuş oda kapılarında, otomotiv ve yedek parça fabrikalarında, oto yıkama alanlarında, restoran ve marketlerin kapılarında, zincir marketlerin sevkiyat depolarının girişlerinde, büyük iş makinesi, vinç, forklift ve motorlu her çeşit araç geçiş noktasında kullanılmaktadır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

  • Her yıl iş kazaları sebebi ile ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan pek çok kaza yaşanmaktadır. Bu nedenle kirlenen şeffaf PVC Perdeler düzenli olarak temizlenmeli fakat eskiyip solan parçaları yenileri ile değiştirilmelidir.
  • İş makinesi operatörlerine, gerekli iş güvenliği eğitimleri verilmeli ve araçla şeffaf pvc perdenin içinden geçiş esnasında hızlarını belirli bir miktarda düşürmeleri gerekmektedir.
  • Kontrolsüz ve hızlı geçişler ürüne zarar verebilir.
  • Kullanım talimatları hazırlanarak ürünün yakınlarına asılmalıdır.
  • Eğer bir iş güvenliği uzmanınız yoksa veya bu konuda profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa şirketimizden yardım talep edebilirsiniz.
  • İş Kazalarının önlenmesi hakkında akademik öneriler için lütfen şu bağlantıyı incelemek ister misiniz? İş Kazalarının Önlenmesi

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şeffaf PVC Perdeler aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

  • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
  • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
  • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
  • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet
  • (İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)
  • UV Dayanımı: Evet
  • (Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır ve güneşte sararmaz)
  • Sökülüp Takıla bilirlik: Evet
  • (İstenildiğinde sökülmesini ve daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılmasını sağlar. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)
  • Genişlikler: 20-30-40cm
  • Kalınlıklar: 2-3-4mm
  • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel
  • (Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)
  • Renkler: Şeffaf – Tam Saydam

Uygulama Ölçüleri:

  • Genişlik: 50-3000cm
  • Yükseklik: 100-1000cm
  • (Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiştir. Gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)
  • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)
  • (Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır. Gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)