PVC Kapı Perdesi

PVC Kapı Perdesi

PVC KAPI PERDESİ NEDİR?

PVC Kapı Perdesi ekstrüzyon tekniği ile elde edilen çeşitli PVC türleri (yumuşak, renkli vb.) kullanılarak yapılan Perde Sistemleridir. Dünya üzerinde, iş yerleri ve tesislerde yalıtım amacı ile en çok kullanılan perde çeşididir. PVC Kapı Perdelerinin pek çok farklı amaç için üretilen çok çeşitli modelleri bulunmaktadır. Her geçen gün daha yeni ve kaliteli PVC kapı perdesi ülkemizde üretilmektedir. PVC üretim tekniğinde gelişen teknolojiler sayesinde mükemmel pvc ekstrüzyon sistemleri ortaya çıkmıştır. Ekstrüzyon tekniği, granül halindeki PVC hammaddelerin eritilerek istenen boyut ve özelliklerde çekilmesi işlemidir.

Tüm dünya genelinde hızla artan bir şekilde kullanım alanı bulan bir PVC Perde çeşidi olan PVC Kapı Perdesi özellikle organize sanayi bölgelerinde üretim yapan fabrikalarda sıklıkla ısı yalıtımı amacı ile kullanılmaktadır. Ayrıca uluslar arası standartları yerine getirmek isteyen firmalar belirli denetimlere tabi tutulur. Bu denetimlerde işyerlerinde belirli hijyen standartlarının sağlanması talep edilmektedir. İşte bu noktada PVC Kapı Perdesi çok önemli bir rol üstlenir; İşyerinde hijyen ve sağlıklı bir ortam!

Eğer işyerinizde hijyen ve ısı yalıtım sorunu yaşıyorsanız aradığınız çözüm PVC Kapı Perdesi olacaktır. Aslında dünya standartlarında üretim yapan her işletmenin kapılarında hiç bir denetim olmasa dahi bu perdenin kullanılması gerektiğini söylememiz gerek. Sistemlerimizin kullanım alanları, işinize ve üretiminize sağlayacağı yararlar saymakla bitmez.

Sistemlerimizde iki farklı tarzda ve kullanım şeklinde ürün tipi mevcuttur. Birincisi Ağır Sanayi Tipi PVC Kapı Perdeleri ve ikincisi hafif işlerde kullanılan PVC Kapı Perdeleri şeklinde ikiye ayırmak mümkündür. Ağır sanayi tabir ettiğimiz perdelerimiz daha çok lojistik tesislerde ve depolama alanlarında büyük araç geçişi olan alanlarda kullanılır. Bu alanlara özel kapı perdelerimiz daha dayanıklı şekilde ve kolay deforme olmayacak şekilde üretilmektedir. Bu sayede daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım süreci Hafif işler için olan perdelerimiz ise daha çok gıda üretimi veya soğuk oda kapıları gibi nispeten daha küçük alanlarda kullanım için üretilmiştir.

PVC Kapı Perdelerinin en ön plana çıkan özelliği ısı yalıtım katsayılarının oldukça düşük olmasıdır. Bu sayede içlerinden ısı geçişi son derece düşük olmaktadır. Isı yalıtımı yapılması gereken yerlerde özellikle tercih edilen ürünlerdir. Evlerde ve işyerlerinde yoğun olarak saydam PVC türleri tercih edilir. Bunun en önemli nedeni tabi ki gün ışığının içeriye girmesini sağlamaktır. Aynı zamanda arkasını da net olarak görmek büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Aksi olup, ışık geçirmese hem arkası görünmez hem de araç geçen bir kapıda kullanıldığında kazalara sebep olabilir.

PVC Kapı Perdesi Nerede Kullanılır?

Birinci sırada büyük tesislerin dış kapıları açık ara önde yer almaktadır. Bu kapılarda da özellikle ısı yalıtımı için en ideal seçenek olduğundan tüm Türkiye’ de yaygın olarak talep görür.

İkinci sırada işyerlerinin içinde bulunan nispeten daha küçük kapılar yer almaktadır. Kapı yerine kullanılan pvc kapı perdesinin genellikle birden fazla yararı vardır. Mevcut kapıların sürekli açılıp kapanması ile kollarının ve menteşelerinin arızalanması başlı başına bir sorun oluşturmaktadır. Bu nedenle pek çok işletme mevcut kapıyı sökerek yerine pvc kapı perdesi takmayı tercih ediyor.

Saran yaklaşık 12 yıldır PVC Kapı Perdelerini üretmekte ve Türkiye genelinde satışı ve montajını başarı ile sürdürmektedir. Şirketimizde üretim politikamız gereği üst düzey uluslar arası standartlar göz edilmektedir.

Şirketimiz İstanbul’ da kendine ait en son teknolojiye sahip atölyesinde şeffaf kapı perdesi üretmektedir.

Ürünlerimizi yerinde görmek veya size ulaştırılmasını isterseniz, numune talebinizi bize iletebilirsiniz.


KULLANIM ALANLARI

PVC Kapı Perdelerinin her sektör ve amaç için kullanıldığını söyleyebiliriz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 • İş makinesi operatörlerinin, araçla geçiş esnasında hızlarını belirli bir miktarda düşürmeleri gerekmektedir. Kontrolsüz ve hızlı geçişler ürüne zarar verebilir.
 • Kullanım talimatları hazırlanarak ürünün yakınlarına asılmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

PVC Kapı Perdeleri aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet
 • (İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)
 • UV Dayanımı: Evet
 • (Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)
 • Sökülüp Takılabilirlik: Evet
 • (İstenildiğinde sökülerek daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılabilir. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)
 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel
 • (Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)
 • Renkler: Şeffaf

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-3000cm
 • Yükseklik: 180-1000cm
 • (Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)
 • Ağırlık: 10-990kg (+/-2kg)
 • (Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)