Frigo Araç Perdesi – Soğutuculu Araçlarda Isı İzolasyonu

frigo kamyon panelvan perdesi 2

FRİGO ARAÇLAR İÇİN PERDE SİSTEMLERİ

Frigo Araç Perdesi gıda sevkiyatı amacıyla kullanılan soğutuculu kamyon ve panelvan türü araçların kapılarında kullanılır. Araç iç ısısını koruyan, taşınan gıdaların taze kalmasına katkıda bulunan ve üretimi uzmanlık gerektiren bir perde çeşididir.

Şirketimiz, soğutuculu ve izolasyonlu araçlarda kullanılan perde sistemleri üretimi konusunda da uzmandır.

Soğutuculu araç perdeleri maksimum ısı izolasyonu sağlamak amacı ile üretilmektedir.

Soğuk zincir içerisinde önemli bir yeri olan sevkiyat esnasında ürünlerin sıcaklık değişimlerine maruz kalması, kalitelerine etki ettiği gibi son kullanma tarihinden önce bozulmalarına da sebep olabilmektedir.

Bu nedenle soğuk zincir ile son kullanıcıya ulaştırılan dondurulmuş ve belirli bir sıcaklıkta saklanması gereken gıda maddelerinin taşındığı araçların iç sıcaklıkları belirlenen değerlerin dışına çıkmamalıdır. Soğutuculu araç perdeleri bu sorunu çözmek için geliştirilmiş bir üründür.

Gıdaların dağıtımında araç kapıları açık kaldığında ürünlerin kalitesinin bozulması dışında soğutucu ekipmanlar da zorlanmakta ve gereksiz olarak fazla yüke maruz kalmakta ve bu durum araç soğutucularında da arızalara sebep olmaktadır.

Şirketimizin üretimi olan Frigo soğutuculu araç perdeleri ile tüm bu sorunları ortadan kaldırıyoruz.

FRİGO ARAÇ PERDESİ FİYATLARI

Aracınıza uygun olan perde fiyatı kasa ölçüsüne göre hesaplanmaktadır. Araç soğutucu çalışma değerlerini ve ölçüleri iletmeniz yeterli olacaktır

Ürünlerimizi yerinde görmek veya size ulaştırılmasını isterseniz, numune talebinizi bize iletebilirsiniz.

Ürünlerimizi yerinde görmek veya size ulaştırılmasını isterseniz, numune talebinizi bize iletebilirsiniz.


KULLANIM ALANLARI

Frigorifik Kamyonetler
Frigo Panelvanlar
Frigorifik Konteynerler

Örneğin soğutma sistemi bulunan araçların içerisinde farklı tipte ürünleri birbirinden ayırmak için araç içerisinde bölme olarak kullanılır.

Veya çift rejim soğutma sistemi bulunan araçlarda, rejimler arası ısı farkını sağlamak amacıyla kullanılır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 • Frigo kasaya sahip araçlarda perde sisteminin mutlaka doğru bir askı sistemi olmalıdır.
 • Araçların kasaları, izolasyon amacı ile poliüretan dolgulu olduğundan sadece vida ile tutturulan ve askı sistemi olmayan ürünlerden sakınılması gereklidir.
 • Perde kullanılmasına rağmen kapının uzun süre ve gereksiz yere açık tutulmaması gerekmektedir.
 • Montaj sonrasında, perde boyları uzun ise mutlaka uygun bir şekilde kısaltılmalıdır. Uzun olan şeritlerin araları açılacağı için izolasyon sorunları ortaya çıkacaktır.
 • Kullanım süresi boyunca perde şeritlerinin temiz tutulması kullanım ömrünü uzatacağından mutlaka düzenli olarak temizlenmelidir.
 • Kullanım ile ilgili araç sürücüsü personele gerekli eğitim verilmelidir. Kullanım şekli ile ilgili uyarıların bulunduğu bir ikaz yazısının araç kapısına yapıştırılması uygun olacaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Araç Kasası Perdeleri aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir.

 • Hammadde Cinsi: DIDP (Esnek PVC – Polivinil Klorür)
 • Sertlik derecesi: Shore Hardness A 75-78
 • Kullanım Alanı Sıcaklık Değeri: -5 / +85°C
 • Yuvarlatılmış kenarlar: Evet

(İçinden geçiş sırasında kimseye zarar vermez)

 • UV Dayanımı: Evet

(Ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır, güneşte sararmaz)

 • Askı Sistemi: Evet, Özel Geçmeli Askı Sistemli

(Tüm sistemlerimizde Kancalı Takmatik Askı Sistemi standarttır)

 • Sökülüp Takılabilirlik: Evet

(İstenildiğinde sökülerek daha dar veya daha geniş başka bir yerde kullanılabilir. Kalitesiz piyasa ürünlerinde, şeritleri duvara vidalayarak sabitlediklerinden, ihtiyaç duymanız halinde sökmeniz, yenilemeniz veya başka bir yerde kullanmanız mümkün değildir)

 • Genişlikler: 20-30-40cm
 • Kalınlıklar: 2-3-4mm
 • Düşük Sıcaklık Dayanımı: Opsiyonel

(Sipariş sırasında düşük ısıya dayanıklı olmasının istendiği belirtilmelidir)

 • Renkler: Şeffaf ve Muhtelif Renklerde

Uygulama Ölçüleri:

 • Genişlik: 80-300cm
 • Yükseklik: 110-280cm

(Verilen ölçüler genel kullanım sonuçları üzerinden değerlendirilmiş olup gerçek uygulama için herhangi bir sınırlama yoktur)

 • Ağırlık: 10-50kg (+/-2kg)

(Sistem ağırlıkları kilogram cinsinden yaklaşık olarak hesaplanmıştır, gerçek ürün ağırlıkları verilenlerden farklılık gösterebilir)

SIKÇA SORULAN SORULAR

Soğutuculu Aracımız Var, Kapısına Perde Taktırsak Isıyı korur mu?

Soğutuculu araç perdeleri üretimi uzmanlık gerektiren bir konudur ve gerçekten üretici bir firma ile çalışırsanız istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Bu konuda hiç bir bilgi birikimi olmayan, gerekli altyapı ve teknik kapasiteye sahip olmayan bir yerden alacağınız her ürün size faydadan çok zarar getirecektir. Şirketimiz alanında İstanbul’ da ki tek üretici konumunda olup bu konuda uzun yıllardır yaptığı çalışmalar ile kendini ispatlamıştır. Daha detaylı bilgi için bizlere ulaşınız.

Aracımızın kapısına perde taktırdık, taktıkları perdeler soğuktan çatladı ve koptu. Aradık ``Kullanıcı Hatası`` dediler, bunun için bir çözüm var mı?

Maalesef işi bilmeyen ekiplerin yaptığı işlerde kaçınılmaz son bu şekilde bir müşteri geri dönüşü ile ortaya çıkmış oluyor. Soğutuculu araçlarda, araç tipi, aracın soğutucu ekipmanı, araçta taşınan ürünün cinsi değerlendirilerek doğru ürün seçimi yapılmalıdır. Bu konuda yeterli bilgisi olmayan bir ekipten alacağınız her üründe bu sorunla karşılaşmanız mümkündür. Saran Ltd. olarak üretmiş olduğumuz araç perdelerinde bu tür sorunlar yaşamanız mümkün değildir. Şirketimiz sadece bu ürünlerin üretimini yapmaktadır, bizi diğerlerinden ayıran en büyük fark budur.

Araç Kasamıza Perde Montajını Nasıl Yapacağız?

Saran marka Frigo Araç Perde Sistemleri, modüler yapısı ile kolayca herkes tarafından montajı yapılabilecek şekilde üretilmektedir. Merdiven altı ürün satanlarda bu özellik bulunmamaktadır. Ürün görsellerine dikkat ederek bunu kolayca anlayabilirsiniz. Pvc şeritler üst taraftan monte edildikleri yerde kancalı bir askı sistemi yoksa ve sadece vida ile tutturulmuşsa O sistemi sizin monte etmeniz de zor, gerektiği zaman söküp kaldırmanız veya şeritleri yenilemeniz çok zor olacaktır. Saran dışında bir yerden ürün alacaksanız, “Kancalı Askı Sistemi” istediğinizi özellikle belirtmenizi tavsiye ederiz.